Nazepam? (2010)

Tak sobie bluźnię, że na Początku Bóg stworzył Cierpienie i obdarzył nim, według sobie tylko znanej sprawiedliwości wszystko, co żyje. Potem ustanowił prawa tego Świata a Rozpacz, Niespełnienie i Niesprawiedliwość podstawami Praw tych są. Zabijanie i ból zadawać możliwością jedyną, by przeżyć dłużej, niż inni. Bóg Lęk przed Śmiercią i Wolę życia w Istotę każdą wbudował… A prawa te dobrze działały, działają nadal, Świat w dynamicznej harmonii utrzymując.
Dobrze nas Bóg obdarzył, bluźnię, że nie ma alternatywnego Świata.
A na koniec, żartem może, obdarzył nas Boga Wyobrażeniem, co na naszych potrzeb podobieństwo tworzone jest przez Tych, co Wiarę Mają.
Nigdy, nikomu, za żadne zło wyrządzone, tej złudy naiwnej i pogodnej, ODBIERAĆ NIE WOLNO!
Tak bluźnię sobie, bom zły, kaleki i zgorzkniały. Mądrzejszy o dziesięć lat. Złudzeń niedużo już………………..

Informacje o ktomasz999

Mój blog nie jest pamiętnikiem, sporo w nim fikcji, jakieś wiersze, lepsze czy gorsze wpisy. Często to przemyślenia ubrane w narrację. A ja? - Jestem, kim jestem. Rozdaję za darmo swoją prywatność. ktg@
Ten wpis został opublikowany w kategorii art i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Nazepam? (2010)

 1. ~uglywriter pisze:

  Gdzieś wyczytałem, że każde zmartwienie z czasem się zużywa i tego się trzymam.

 2. ~Karolina pisze:

  Mam wrażenie, że na ludzi „wierzących” patrzysz, jak na pewną egzotykę.

  • ktomasz999 pisze:

   Ja wierzę w Boga. Tak mi się wydaje. Ale nie potrafię go zdefiniować.
   To nie egzotyka, raczej rozpacz. I to nad ludźmi w ogóle.
   Pozdrawiam -k.

 3. ~margo pisze:

  Nie uważasz, że cierpienie jest elementem życia? Bzdurą jest, że cierpienie uszlachetnia, bo ból pozostawia tylko blizny i strach, lecz czy na pewno chciałbyś raju? Tylko nie pisz mi, że nie wiem co, to ból i …. ale mimo wszystko nie jestem zgorzkniała, czasem przestraszona, lecz nie bezradna….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>