Demokraci Nowej Ery

Kamerka włączyła się w najmniej odpowiednim momencie. Mikrofon rejestruje słowa wypowiadane w pobliżu, redukuje szum, można dokładnie usłyszeć wszystkie… Pani Jola opowiada o swoich halucynacjach, przekaz dochodzi do sądu, zabierają jej dzieci. – Nie jest złą matką, być może nawet lepszą od tej, która pije od lat a nie weszła w zakres działania przesyłu. Linki ze strony pod którą podpięty jest komputer biegną w różne strony – do Urzędów, na Policję, do Dyrekcji. Tylko Ordynator wyłączył wizję i fonię, uważał, że to nieuczciwe. – Stary człowiek o dziwnych zasadach… Niedługo pójdzie na emeryturę…
Nie wolno zamykać komputera. Każdy musi mieć swój, otwarty od siódmej rano do dwudziestej trzeciej. – Taki przepis, wszedł niedawno, po objęciu rządów przez Demokratów Nowej Ery. – Dla bezpieczeństwa wszystko może zostać zarejestrowane. Każdy musi posiadać smartfona, tablet i netbook włączony w tych godzinach. Smartfon należy nosić zawsze przy sobie, netbook powinien stać w zasięgu widzenia kamery w pracy i w domu, możliwym jest uśpienie go w drodze i na spacerze, zakupach… Lepiej nosić go przy sobie; specjalne służby interesują się głównie tymi, którzy zbyt często znikają z wizji…
Faktycznie: zniknęły zamachy, skurczyła się ilość drobnych przestępstw. Wzrosła za to ilość więźniów i wykonywanych wyroków śmierci. – Karę śmierci odwieszono prawie we wszystkich krajach Unii Wschód – Zachód.
Dzięki technice łatwiej wyplenić zło. Dzięki technice łatwiej ukarać złoczyńców. Naukowcy pracują nad techniką badania ludzkich myśli, są postępy, niedługo – na podstawie mimiki i tonu głosu – będzie można ocenić, czy ktoś ma przestępcze plany, lub zadatki na kryminalistę. – Kryminalista Psychiczny jest karany w celach prewencyjnych.
Lepiej zapobiegać, niż leczyć, prawda?

Informacje o ktomasz999

Mój blog nie jest pamiętnikiem, sporo w nim fikcji, jakieś wiersze, lepsze czy gorsze wpisy. Często to przemyślenia ubrane w narrację. A ja? - Jestem, kim jestem. Rozdaję za darmo swoją prywatność. ktg@
Ten wpis został opublikowany w kategorii art i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

22 odpowiedzi na „Demokraci Nowej Ery

 1. ~Anita pisze:

  Witaj, czyli Wielki Brat wciąż patrzy? Wizja Orwella wciąż aktualna? Czy tylko inwigilacja jest skutecznym sposobem na prawidłowe zachowanie się ludzi?
  W relacjach międzyludzkich ważne jest wzajemne zaufanie i osobista odpowiedzialność każdego człowieka za własne czyny. Nowe technologie powinny być pomocne obywatelom, a nie występować przeciwko nim. Pozdrawiam! Anita

 2. planeta pisze:

  To, że lepiej zapobiegać niż leczyć to wiadomo:)
  I też jestem tego samego zdania.
  Tylko czy akurat tymi metodami?
  Nigdy nie wychowuj dziecka bezstresowo, bo to dokładnie to samo.
  Dziecko musi próbować, rodzice muszą stawiać granice.
  To jest zapobieganie:)
  Pozdrawiam Ktomaszu:)

  • ktomasz999 pisze:

   Życie nie jest bezstresowe, więc nie wychowam tak dziecka. – Chyba żebym go chronił przed wszystkim – i to jest błąd.
   W pewnym sensie byłem „ojcem” dla mojego Brata, trochę mam wprawę…
   Pozdrawiam.

  • planeta pisze:

   Żadnej:)
   Nauczysz sie na dziecku.
   Pamietaj. Musi raczkować.
   Zapamietaj to:)
   To ważne.
   I musi jeść.
   Im wieksza waga w pierwszych miesiącach tym lepszy rozwój umysłu ( badania).
   Wiec karmienie na żądanie:)
   Kiedyś była anegdota.
   Matka kiedy idzie z dzieckiem na spacer bierze połowę domu:)
   Ojciec tylko dziecko.
   Jak sie zsika to wroci.
   Matka mówi nie skacz, bo się przewrócisz. Ojciec, skacz, bo się nauczysz.
   Zyczę powodzenia:)
   I miłego wieczoru:)

 3. ~Karolina pisze:

  Żyjemy w czasach ostatecznych. Wypełniają się wszystkie proroctwa tej „książki”, jak to ująłeś. Pewnie zauważyłeś, Tomaszu ? Myślę, że to dopiero początek. I nie pytaj co będzie dalej, bo nikt nie wie. W każdym razie jak zmuszą mnie do ochipowania, to wolę umrzeć z głodu. Najgorsze jest to, że niektórzy dobrowolnie dają sobie to gówno wstrzyknąć, pomijając więźniów, psy, koty i krowy. Acha! W imię dobra. Pozdrawiam. Karolina.

  • ktomasz999 pisze:

   „Książka” jest naprawdę mądra, chociaż – nie uważam – że dowodzi dobroci Boga. Ona opowiada o życiu: okrutnym, przewrotnym, o tym, że Bóg czasami odwraca się od niektórych. To bardzo mądra Książka. Najlepiej czytać ją jak najbardziej dosłownie się da. – Wtedy znikają sprzeczności, chociaż świat, który opisuje jest koszmarem.
   Pozdrawiam.

   • planeta pisze:

    Ochipować należy facetów, którzy zdradzają:)
    hahahahahaha
    Wtedy energia by szła w żonę, a nie w próznię:)
    Pozdrawiam:)

    • ~Karolina pisze:

     Jesteś zabawna ;) Ale jeśli zdradzają, to nie idzie w próżnię. W próżnię idzie wtedy, jeśli bez żony, oraz bez w ogóle ;) A poza tym nie prowokuj panów, bo bedzie odzew :D

    • planeta pisze:

     Dlaczego nie prowokować?
     Witaj:)
     Uderz w stół a nozyce się odezwą:)
     Oni i tak wracają do zon, bo ta pierze, gotuje, sprząta i daje dupy ( jesli). Wiec w próznię. Potem nie pamietają nawet imion Karolino:)
     A to dramat:)
     Jak juz bzykać (dobrze) to przynajmniej mieć wspomnienia:)
     A męzczyźni uważają, ze im wolno, a kobietom nie.
     I tuuuuuuuuuuuuuuu się mylą.
     I to jak bardzo:)
     Buziak:)

     • ~Karolina pisze:

      Mam wylane. Nie ganiam już ;) Buziak. Ps. Obawiam się bana ;)

     • planeta pisze:

      Nic nie zrozumiałam z Twojego komentarza Karolino:), ale nic to:)
      Dobrej nocy:)

     • ktomasz999 pisze:

      Upraszczasz, jak zwykle. ;)

     • ktomasz999 pisze:

      Fajnie Ci wyszła literówka: „oni wracają do zon”. Czyli do obozów (zona z ros. strefa – oznaczała obóz koncentracyjny).
      Pozdrawiam. :)

     • planeta pisze:

      Hahahahahahahahahahahahahahaha
      Dobre:)
      Fajnie o nas myslicie:)
      No zajebiście.
      Takie jesteśmy w Waszych oczach jakie Nas widzicie:)
      Moze warto zmienić patrzenie?
      Pozdrawiam Was:)

     • planeta pisze:

      Albo myślisz:P
      Całus:)

   • ~Karolina pisze:

    Też nie rozumiem wszystkiego. Zwłaszcza Starego Testamentu. Nawet nie przeczytałam wszystkich ksiąg, bo nie mogę po prostu. Jest za okrutny :(

 4. ~Elka pisze:

  Wiesz lepiej zapobiegać niż leczyć – moim zdaniem. A ta technika te tablety i inne cuda podziwiam, korzystam z tych które mi się podobają i kiedy mam taką potrzebe. Ktoś kiedyś stworzył prawdziwą maszynę czasu naprawdę to zrobił ale rozebrano ją na części i schowano w Watykanie, dlaczego akurat tam? A za dużo słów napiszę kiedyś o tym na blogu.
  Ale teraz zapraszam do siebie bo wyjątkowo gościnnie napisał u mnie mój mąż. Ciekawam twojej opinii może nawet w kilku zdaniach? :)
  Pozdrawiam.

  • ktomasz999 pisze:

   Zapobiegać? – Czyli co? – Karać potencjalnych przestępców? – Spotkałem się z taką opinią, a tekst ma bardziej uniwersalny charakter.
   Nie obrażaj się na tę odpowiedź, proszę. Chciałem to napisać pod tekstem, a jesteś pierwszą komentatorką, więc na Ciebie padło…
   Pozdrawiam.

   • ~Elka pisze:

    Pewnie że się nie obrażam to głupie obrażać się. :)
    Nie karać potencjalnych przestępców. Nikt przestępcą się nie rodzi, od razy zły. Zapobiegać.
    Dbając o swój umysł by nie naśmiecić w nim, zapobiegasz chorobie ciała. Przecież to umysł tworzy ciało.
    Gdy widzisz że matka pakuje dziecko do piwnicy i ono tam płacze ze strachu, reagujesz? Gdy widzisz ślady po przypalaniu papierosami u dziecka cudzego, reagujesz?
    Zapobiegasz wtedy, tworzeniu się mordercy. Dokładnie tak, mordercy.
    Odpowiedź wielokrotnego mordercy na słowa dziennikarza że społeczeństwo jest oburzone iż musi płacić za jego żywienie przez wiele lat w więzieniu: „a gdzie było to społeczeństwo gdy byłem bity, przypalany papierosami i zamykany na kilka dni w piwnicy. Przecież widzieli i słyszeli płacz.” Nie reagowali, nie zapobiegli. Gdzieś w psychice głęboko schował się dzieciak umęczony.
    Tak pojmuję zapobieganie. Wydaje mi się że dość szeroko?
    Jak myślisz a może źle zrozumiałam Twój tekst?
    A gdy mąż wróci z zajęć na Twój komentarz odpowie, to jego tekst i on na niego będzie odpowiadał. :)

    • ktomasz999 pisze:

     Dobrze, dobrze… Ale na przykład antysocjalna osobowość jest – w dużej mierze – warunkowana genetycznie. Reszta – to wychowanie, fakt. Z antysocjałów powstają anioły lub przestępcy.
     Co Ty na to? Wiedza, jak najbardziej naukowa.
     Pozdrawiam.

    • ktomasz999 pisze:

     Najbardziej boję się pomysłów, żeby oceniały nas maszyny. – To już się dzieje, będzie jeszcze gorzej. – Tak mała apokalipsa.
     Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>