krew

żałoba w ostach
żałoba w rowie
bluszcz

żałoba łasi się
żałoba w tobie
spójrz

podchodzą blisko
cmentarne doły
las

wyssały z drzewa
krzaczki jemioły
w nas

Informacje o ktomasz999

Mój blog nie jest pamiętnikiem, sporo w nim fikcji, jakieś wiersze, lepsze czy gorsze wpisy. Często to przemyślenia ubrane w narrację. A ja? - Jestem, kim jestem. Rozdaję za darmo swoją prywatność. ktg@
Ten wpis został opublikowany w kategorii art i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „krew

 1. uglywriter pisze:

  Hedera czyli bluszcz .Zawsze podobało mi się to słowo.

 2. ~fantomas pisze:

  Ja raczej nie lubię cmentarzy, choć wiem, że umarli nas nie skrzywdzą.
  Smutny trochę ten wiersz, ale tez smutne jest to, co się u nas dzieje.
  Kto by u władzy nie był, jest taki sam, jak inni wcześniej.
  Wiesz, obecnie jestem na Islandii. I muszę przyznać, że uczciwość, jest tu na pierwszym miejscu. Mówię oczywiście o miejscowych. Bo Polacy, choć są doceniani, za dobra pracę, to miedzy sobą, są okropni. Jeden drugiego by sprzedał.
  Nie wiem,my się chyba nigdy nie nauczymy niczego.

  Pozdrawiam Ktomaszu :)

 3. ~be pisze:

  Przemijanie. Czy godzę się na czas ? Chyba nie dorosłam jeszcze do tego by przeciekał taj szybko. Ale uczy mnie tego. Uczy.
  pozdrawiam. Buziaki serdeczne.

 4. ~imre pisze:

  Bardzo ładny refleksyjny wiersz. I chyba masz rację bo często jesteśmy pasożytami. Niszcząc przyrodę tworzymy cmentarzyska…

  Byłem weekend z synem w górach. Zbieraliśmy suche patyki na ognisko… A wokoło pełno grubych gałęzi odciętych jak kończyny… zabrali tylko pnie buków.
  Ostatnio dużo jeździłem na rowerze. Raz rankiem pojechałem złą drogą leśną. Nie znałem tego lasu. Ścieżka zarośnięta bujną trawą. W środku lasu koleiny błoto i mnóstwo sciętych drzew.. widać że długo leżały bo przerośnięte trawą… smutny widok. Bardzo…

  • ktomasz999 pisze:

   Fajnie odczytałeś ten tekst. Mnie chodziło o coś bardziej uniwersalnego, ale taka interpretacja ciekawa. Generalnie jesteśmy największymi pasożytami na Ziemi.
   Pozdrawiam.

 5. ktomasz999 pisze:

  Jemioła ma mnóstwo znaczeń, generalnie pozytywnych. Pamiętamy, że jest pasożytem? Reszta o grobach. Wśród nich czuję się bezpiecznie. Zmarli – wbrew moim dziecięcym snom – nikomu niczego złego nie zrobią.
  Pozdrawiam.

 6. ~Ava pisze:

  Jeszcze do niego wrócę…
  Zastanawiam się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>