Egaz Moniz

Do chirurgii duszy wystarcza szpikulec do lodu, młotek i operator wiedzący lepiej. Leukotomia przedczołowa była powszechną metodą lecznictwa USA i cywilizowanego świata. Dawała wymierne efekty, zabierając pacjentom duszę.
Czasem umierali. Takie powikłanie, w zasadzie nie ma różnicy.
Krzyk, agresja pacjenta, lub kara za złe zachowanie były wskazaniem do…
„Lot nad kukułczym gniazdem”?
Najwięcej zabiegów wykonano w Stanach Zjednoczonych i Norwegii. Historia lubi się powtarzać. Właśnie stamtąd przylatują samoloty z Polakami, którzy zachorowali. Samoloty ze zmumifikowanymi przez leki ludźmi. – Trzy dni, najtaniej, mega dawki leków. Później samolot do kraju, skąd przyjechali.
Najczęściej bez pielęgniarki.
Karta informacyjna po angielsku.
W szpitalu w Polsce po kilku dniach forsowanej diurezy, taki Wariat otwiera oczy.
Dobra tradycja pozostaje w krajach, gdzie wszyscy żyją szczęśliwie.
Teraz jawnie nie stosuje się lobotomii. Nagroda Nobla w dziedzinie medycyny została. Wiecie, gdzie ją mam?
O tu –

Informacje o ktomasz999

Mój blog nie jest pamiętnikiem, sporo w nim fikcji, jakieś wiersze, lepsze czy gorsze wpisy. Często to przemyślenia ubrane w narrację. A ja? - Jestem, kim jestem. Rozdaję za darmo swoją prywatność. ktg@
Ten wpis został opublikowany w kategorii lekarze i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na „Egaz Moniz

 1. ~... pisze:

  Mania wielkości własnych celów, lub depresja niespełnienia…
  Ludzie Bogom i sobie zgotowali ten los..
  https://www.youtube.com/watch?v=6g3UVX40898
  PZDR

  • ~... pisze:

   No i jeszcze jedno:
   https://www.youtube.com/watch?v=9KHGWIDnoP4
   nie mam wiency do powiedzenia…prócz nadziei w Jezusie Chrystusie.

  • ktomasz999 pisze:

   Zacna muzyka i teksty. Niestety po lobotomii przedczołowej to nawet, ponoć, smutno nie jest. Jest nijako. Z pacjentem traci się wszelki kontakt emocjonalny. Za to się uspokaja, bo już mu nie zależy. Pobudzeni Wariaci brzydko wyglądają i mogą dać w ryj. – W sumie to kwestia detali, czy lepsze to, czy obcięcie całej głowy.
   Pozdrawiam.

   • ~... pisze:

    Wszelka terapeutyka, kery nie można przetestować na sobie, jest nieludzka, i dotyczy to kożdy kwestii i dziedziny życia.
    PZDR

    • ~... pisze:

     Godali my już o Żydach:
     https://www.youtube.com/watch?v=ugwDS9o-faU

     Tyla na tyn temat.
     PZDR

     • ktomasz999 pisze:

      Gdy byłem podlotkiem, słuchałem Variete. Ale bardzo „po łebkach”. Nie miałem sprzętu. Monofoniczny magnetofon to gdzieś od ’88. Kasety nagrane z radia, nie puszczali często.
      Pozdrawiam.

    • ktomasz999 pisze:

     Niestety masz rację. Ale opowiadanko, czy esej przytoczony, wyraża też mój stosunek do Nagrody Nobla. Egaz Moniz dostał Nobla z medycyny za lobotomię.
     Pozdrawiam.

     • ~... pisze:

      Prabhupada gdy z Indii przyjechoł do stanów, tłumaczył, że naukowcy, przywieźli trocha piasku z Księzyca, sami sobie, jedyn drugiemu przyznajom nagrody, a problem głodu bliźniego, prawie w kożdym miejscu na Ziemi, jest poza zasiengiem ich dokonań…a co do sprzyntu, to boł zwyczaj, by na koncerty w latach osimdzisiontych, brać monofoniczny ZK i nagrywać…a potym słuchać w domu z 50 razy by rozpracować teksty, i przemyśleć co autor mioł na myśli…najbardziej klarowny przekaz: Made in Poland „Nie mówie ja myśle”..:)
      PZDR

 2. ~imre pisze:

  Myślisz że takie szczęśliwe kraje budowały swoją historię, swoją podstawę bycia wzorem za pomocą takiej cichej „eliminacji”. Nie znam skali tych zdarzeń i prawdziwych pobudek więc trudno to oceniać. Może podobna niewiedza jest i dziś tylko Metody się zmieniły?
  Pomijając to i fakt braku widzenia człowieka w człowieku takim jaki on jest.. pomimo tego zadziwia mnie że fizyczna ingerencja w mózg potrafi tak działać na psychikę na tożsamość.czyżbyśmy byli tylko kukłami?

  Dajesz do myślenia..

  Pozdrawiam

  • ktomasz999 pisze:

   Tak myślę. Neutralna Szwajcaria też eksterminowała Żydów, po cichutku, nikt nie wiedział o tym przez wiele lat.
   A co do duszy i Biologii, to całkiem inne pojęcia, nie muszą się wykluczać.
   Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>